Скільки коштує франшиза МакДональдса в Україні: як її купити і відкрити успішний ресторан

Торець ресторану McDonald's

Всього лише кілька років тому в Україні стала продаватися франшиза Макдональдс. І в силу того, що бренд є дуже впізнаваним в усьому світі, у нас в країні є чимало бажаючих отримати можливість торгувати під таким гучним ім'ям.

Зміст статті:

 • Вартість франшизи McDonalds
 • Де отримати франшизу
 • умови надання
  • Земельна ділянка
  • приміщення
  • Вимоги до кандидатів
 • Щомісячні відрахування
 • окупність
 • Інші нюанси

Вартість франшизи McDonalds

Однак багатьох зупиняє досить висока сума, необхідна для відкриття ресторану швидкого харчування. так, в Україні для чинного ресторану ціна становить в середньому від 500 тисяч доларів до 1 мільйона 200 тис. дол., в залежності від міста та місця розташування, причому чверть цієї суми потрібно внести відразу, а решта три чверті можуть фінансуватися за рахунок кредиту.

Для тих, хто бажає відкрити ресторан з нуля, сума витрат на відкриття, що залежить від площі і вартості обладнання, складе близько півтора мільйона доларів, а сама франшиза буде коштувати 45 тисяч доларів. Якщо ви вирішите купити новий ресторан, то 40% його вартості повинні бути у вас відразу.

Де отримати франшизу

Для того щоб купити франшизу McDonalds, необхідно звернутися до менеджера компанії, контактні дані є на офіційному російському сайті ресторану - https://mcdonalds.ru

Умови надання

Існує досить великий список умов, дотримання яких необхідно для отримання франшизи.

Земельна ділянка

Він повинен розташовуватися в районі, що має велику прохідність. До таких відносяться центральні вулиці, станції метро, ​​місця перетинів великих транспортних і пішохідних потоків. При цьому площа ділянки повинна бути не менше двох тисяч квадратних метрів.

Приміщення

Мінімальна допускається площа приміщення, в якому буде розташовуватися ресторан, становить 400 квадратних метрів. Бажано, щоб воно розташовувалося в фасадній частині будівлі. Якщо мова йде про торгово-розважальному центрі, то перевага буде віддаватися кутовим приміщень.

З технічної точки зору приміщення повинно бути забезпечено електричним вводом на 210 кВт або вище, пропускна здатність водопостачання і каналізації повинна становити не менше 18 кубічних метрів на добу.

Вимоги до кандидатів

Крім вимог, що пред'являються до фінансового стану і бізнес-плану бажає МакДональдс, майбутній франчайзі повинен подолати стадію досить суворого відбору з особистих показниками.

Майбутній партнер повинен мати достатній досвід, вміти грамотно управляти фінансами, мати відмінну кредитну історію і високі комунікативні навички.

Щомісячні відрахування

Згідно з угодою, сума щомісячних відрахувань складається з трьох складових: рента або роялті, становить від 10 до 15% від суми продажів; плата за можливість користуватися системою McDonalds - 5% від обсягу продажів; внесок в національну рекламу - 4,5% від прибутку.

Окупність

Згідно зі статистичними даними, грошовий потік ресторану до погашення заборгованості в середньому становить від 190 до 400 тисяч доларів на рік. При цьому рівень рентабельності МакДональдс на пострадянському просторі традиційно вище, ніж середній в світі: 25% проти 6-8%.

Інші нюанси

Запросивши місцевого фахівця компанії, який проведе обстеження будівлі на предмет придатності, можна підвищити свої шанси на позитивну відповідь щодо отримання франшизи. У цьому випадку на бізнесмена покладається сплата всіх необхідних витрат незалежно від результату. Ця сума становить близько ста тисяч гривень.

Бізнесмен, який бажає мати даної франшизою, повинен внести депозит на навчання, що становить 10 тисяч доларів, який потім повертається. Під час проходження навчання в МакДональдс майбутнього партнера знайомлять з усіма тонкощами бізнесу, починаючи від особливостей приготування різних страв і закінчуючи різними маркетинговими прийомами.

Після успішного завершення навчання компанія надає список продаються на даний момент ресторанів. Кожен новий франчайзі бере на себе зобов'язання брати участь в різних благодійних програмах, що проводяться компанією на території країни.

Обладнання для бізнесу необхідно закуповувати відповідно до рекомендацій компанії у перевірених постачальників. При цьому ціни у них мінімум на чверть вище. Закупівля напівфабрикатів може здійснюватися тільки з Маккомплекта, оскільки одним з основних вимог компанії є однаковість смаку продаваних страв.

Варто врахувати, що франшиза ресторану МакДональдс надається тільки тим кандидатам, які надали, що містить докладний маркетингове дослідження ринку країни або її регіону.

Відео по темі: